Dbamy o dłonie

Dłonie to niestety jedna z najczęściej spracowanych części ciała człowieka, która w dodatku nie posiada niemal wcale wrodzonych zdolności obronnych przed szkodliwymi czynnikami. Powoduje to, że zwłaszcza dłoniom musimy poświęcać wiele czasu i cały czas dbać o ich elegancki wygląd.

Przecież to właśnie dłonie, pobodnie jak twarz, przez dwanaście miesięcy narażone są na niebezpieczne działanie wiatru czy słońca. Pielęgnację dłoni powinniśmy zacząć od wpisania do naszych obowiązków zdrowych dla dłoni nawyków. Co takiego należałoby zmienić? W pierwszej kolejności pamiętajmy, aby dłonie myć za każdym razem w lekko ciepłej wodzie, używając jako środków jedynie mydeł nieposiadających zapachu i po każdym umyciu wsmarować w skórę niewielką ilość kremu.

Następnym ważnym nawykiem, który warto polubić, to wykonywanie prac domowych tylko stosując rękawice ochronne. Obroni to dłonie przed podrażniającym działaniem chemii. No i naturalnie przed każdym wyjściem z domu nakładajmy kremy natłuszczające i chroniące przed promieniami słonecznymi. Warto także raz w tygodniu zrobić dłoniom delikatny peeeling, który pozwoli nam usunąć martwy naskórek. Obok tych zasadniczych metod, stosowanych w domu, pielęgnacja dłoni to również szeroki wybór zabiegów oferowanych przez gabinety kosmetyczne.

Czemu także z nich warto niekiedy skorzystać? Dlatego, że w salonach kosmetycznych możemy poddać dłonie zabiegom, przy których uzywane są odpoweidnie akcesoria kosmetyczne, do stosowania których potrzebna jest natomiast profesjonalna wiedza. Poza tym pielęgnacja dłoni to także ciepła atmosfera, która niezwykle poprawia nastrój.

Tags: ,

{ Comments are closed! }